PROJEKTAS „LIETUVOS TAKAIS“

Laukia smagūs susitikimai

 

 

Pabradės „Žeimenos“ gimnazijos 8 – G2 klasių mokiniai kartu su mokytojomis Rima Kaušiniene ir Irina Zubkova dalyvauja Kauno moksleivių kūrybos centro organizuojamame projekte Viktorinų ciklas „Lietuvos takais“. Jo tikslai – tautinių mažumų kultūrinis bendradarbiavimas Pietryčių Lietuvoje, dialogo skatinimas bei susitikimai ir ekskursijos moksleiviams – projekto dalyviams.

Balandžio 28 d. Kaune įvyko pirmasis projekte dalyvaujančių ugdymo įstaigų mokinių susitikimas. Laiką linksmai leidome kartu su Kauno Aleksandro  Puškino gimnazijos, Visagino ,,Gerosios vilties“ progimnazijos ir Eišiškių gimnazijos mokiniais. Susiskirstę į grupes ir orientuodamiesi Centro organizatorių – jaunųjų studijos narių, sudarytu žemėlapiu pagal nuorodas ir mįsles turėjome surasti svarbesnius Kauno miesto objektus, kultūros paminklus, istorines vietas ir pan. Radę objektą pildėme komandoms duotus lapus. Šis orientacinis žaidimas visiems sukėlė daug įspūdžių, nors padangę  temdė įkyriai plaukiantys lietaus debesys.

Vėliau mūsų gimnazijos mokiniai dalyvavo edukacinėje ekskursijoje laikinosios sostinės prezidentūroje, kur klausėsi įdomaus pasakojimo apie pirmuosius Lietuvos prezidentus – A. Smetoną, A. Stulginskį ir kitus. Smagu buvo atsakinėti į gido pateiktus klausimus ir papildyti Lietuvos istorijos žinias.

Ateityje mūsų laukia išvykos į Visaginą ir Eišiškes, o rudeniop projekto komandos atvyks į mūsų mokyklą. Dėkojame projekto organizatoriams – Kauno MTKC- už nuoširdų ir šiltą priėmimą, turiningą projekto pirmojo etapo programą. Tikimės, jog šis projektas praplės mūsų akiratį ir padės susirasti naujų draugų.

 

Mokytoja R. Kaušinienė

 

 

 

Mokinių mintys apie projektą „Lietuvos takais“

 

„Prie Neries ir Nemuno santakos padovanojome Lietuvai savo linkėjimus. Buvo labai smalsu ir įdomu nežiūrint į lietų, kuris mus sekiojo. Malonu susipažinti su Kauno A. Puškino gimnazijos moksleiviais! Ir su nekantrumu laukiame ekskursijos į Visaginą...

Karolina Vasiljeva, 8a klasė

 

„Turėjome galimybę aplankyti Kauno pilį, susipažinti su Laisvės alėja. Mums buvo organizuota ekskursija po Kauno prezidentūrą. Taigi, šios dienos dar ilgai nepamiršiu, nes ji buvo kupina įdomybių, gerų emocijų ir malonių pažinčių. Ačiū!“

Tatjana Alečina, G1b klasė

 

Plačiau


 

Daugiau informacijos rasite adresu http://avangardas.lt/kulturos-projektas-lauzantis-stereotipus/.

 

Video informaciją apie kultūros projekto „Viktorinų ciklą „Lietuvos takais“ dalyvių pirmąjį susitikimą Kauno moksleivių techninės kūrybos centre, kuriame dalyvavo ir mūsų mokyklos mokiniai galima peržiūrėti čia http://www.kadras.lt/kulturu-pyne-projekte-lietuvos-takais.

 

 


 

Projekto antrasis etapas vyko Visagino „Gerosios vilties“ progimnazijoje

 

Š. m. gegužės 12 d. Visagino „Gerosios vilties“ progimnazijoje vyko šio projekto antrasis etapas.  „Gerosios vilties“ progimnazijos aktų salėje susirinkusius projekto dalyvius pasveikino Visagino savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausiasis specialistas Artūras Pimpė bei „Gerosios vilties“ progimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Loreta Dronišinec. Mokiniai, pristatę savo mokyklas, kartu su mokytojomis vyko į gretimame Zarasų rajone esantį istorinį Salako miestelį. Aplankėme Gražutės regioninio parko lankytojų centre įsikūrusį Vidos Žilinskienės „Jūrų muziejų“, kuris yra bene labiausiai nuo vandenyno nutolęs jūrų muziejus. Mus nustebino didžiulis omaras, džiovintas rykliukas, plėšrūnė piranija, Indonezijos salose naudotos kriauklės – pinigėliai.

Visi projekto dalyviai aplankė Salako šv. Mergelės Marijos Sopulingosios bažnyčią, kuri istoriniuose šaltiniuose minima nuo 1496 metų, o po pietų lankėsi Ignalinos atominės elektrinės Komunikacijos skyriaus ekspozicijų salėse.

Ekskursijos po miestą metu apžiūrėjome paminklinį miesto akmenį, savivaldybės pastatą, Visagino miesto herbą – gervę, simbolizuojančią atsargumą ir budrumą, žavingą Visagino ežerą. Išgirdome miesto pavadinimo kilmę bylojančią legendą.

Mokiniai aktyviai dalyvavo viktorinoje „Ką žinau apie jauniausią Lietuvos miestą?“ Linksmai atsakinėjome į klausimus: kiek Visaginui metų, kaip vadinosi šis miestas anksčiau, koks jo herbas, šalia kokio ežero miestas įsikūręs, kokie miestai kaimynai, kokių valstybių sienos yra netoli Visagino. Vakare pilni įspūdžių grįžome namo.

 

Plačiau

 

Daugiau informacijos rasite adresu http://avangardas.lt/.