PROJEKTAS „LIETUVOS TAKAIS“


 

Tarpkultūrinio projekto „Lietuvos takais“ baigiamasis etapas – Pabradėje

 

Rudeniškai saulėtą lapkričio 16 rytą Pabradės „Žeimenos“ gimnazijoje skambėjo įvairios kalbos, spindėjo šypsenos ir susirinko daug gražaus jaunimo: baigėsi Tautinių mažumų departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės Kultūros projektas. Jo tikslas – skatinti Pietryčių Lietuvos ir kitų šalies regionų mokyklų tarpkultūrinį dialogą, tautinių mažumų kultūros sklaidą ir kultūrinį bendradarbiavimą. Prasidėjęs balandžio pabaigoje Kaune, vėliau tęsęsis Visagine ir Eišiškėse, tądien atvyko į Pabradę.

Aktų salėje susirinkusius visų penkių komandų (Kauno moksleivių techninės kūrybos centro, Kauno Aleksandro Puškino gimnazijos, Švenčionių rajono Pabradės „Žeimenos“ gimnazijos, Šalčininkų rajono Eišiškių gimnazijos ir Visagino „Gerosios vilties“ progimnazijos) projekto dalyvius nuoširdžiai pasveikino „Žeimenos“ gimnazijos direktorė Katažina Maciusovič ir Pabradės miesto seniūnas Edvard Voršinski. Jis pabrėžė, jog džiaugiasi dalyvaujantis tokiame renginyje, kur susibūrė įvairių kultūrų jaunimas, kursiantis ateities Lietuvą.

Projekto „Lietuvos takais“ veikla baigta, tik nenutrūks jame dalyvavusio jaunimo bendravimas. Daugelis išsivežė naujųjų draugų šypsenas bei kontaktus, pažadus susitikti vėl. Tikslas pasiektas: įvyko daug įdomių susitikimų, padėjusių susipažinti su įvairių tautinių bendruomenių gyvenimu, dalyvavome bendruose renginiuose ir veiklose. Ačiū projekto sumanytojams ir dalyviams už nuoširdumą ir užsimezgusią draugystę.

 

Parengė lietuvių kalbos mokytoja Rima Kaušinienė

 

Rodyti daugiau nuotraukų

 

Dalyvaudami projekte „Lietuvos takais“ aplankėme daug naujų ir įdomių vietų. Sužinojome daug nauja, tai ko nežinojome anksčiau bei gilinome savo žinias apie Lietuvos miestų istoriją. Smagiai leidome laiką. Kaune prie Neries ir Nemuno santakos padovanojome Lietuvai savo linkėjimus, nepaisant to, kad lijo lietus, buvo smagu ir įdomu. Visagine labiausiai sužavėjo akmuo, kuris išpildo norus. O Eišiškėse aplankėme svarbiausius paminklus, kur uždegėme žvakutes. Daug bendravome bei susiradome naujų draugų, su kuriais susitikimo laukėme labiausiai. Smagu, jog baigiantis projektui mūsų draugystė nenutrūksta. Tikiuosi, kad bendrausime toliau ir susitiksime dar ne vieną kartą. Mano manymu, projekto „Lietuvos takais“ tikslas yra pasiektas. Tikiuosi, kad ateityje bus dar daug panašių projektų. 

 

Karolina Vasiljeva, G1a klasė

 

Mūsų gimnazijoje vyksta daug įvarių projektų. Pats dalyvavau keliuose ir vienas iš jų yra „Lietuvos takais“. Projektas vyksta tarp penkių mokyklų: Visagino „Gerosios vilties“ progimnazijos, Eišiškių gimnazijos, Kauno moksleivių techninės kūrybos centro, Kauno „Puškino“ gimnazijos ir mūsų gimnazijos. Iš kiekvienos mokyklos buvo atrinkti dalyviai – 8-9 klasių mokiniai. Visi rinkomės paeiliui kiekvienoje iš mokyklų, žiūrėjome pasirodymus ir aplankėme minėtus miestus. Pamatėme žmonių gyvenseną ir galima pasakyti, kad nors miestai ir vienoje šalyje, bet jų kultūra ir gyvenimas skiriasi. Išvykos buvo kupinos įspūdžių, visi nekantravo vėl kuo greičiau susitikti – užsimezgė draugystė. Suradome nemažai draugų, su kuriais nors ir turėjome skirtumų, bet gerai susidraugavome. Projektas mus sujungė , geriau pažinome mūsų Tėvynę – Lietuvą. Smagiai praleistas laikas, patirtis ir nepamirštamos akimirkos, kupinos pačių gražiausių kraštovaizdžių ir vietovių. Man asmeniškai ši veikla paliko didelį įspūdį ir norėčiau projekto pratęsimo!

 

Damian Kondratovič, G1a klasė

 

Daugiau informacijos rasite adresu http://avangardas.lt/.

 


 

Šiltas tautų susitikimas

 

 

Rodyti daugiau nuotraukų

 

Spalio 12 d. grupė gimnazijos G1ab klasės moksleivių vykdant projektą Viktorinų ciklas „Lietuvos takais“ vyko į Eišiškes – antrą pagal dydį Šalčininkų rajono miestą. Iki sienos su Baltarusija – tik keletas kilometrų.

Buvome svetingai sutikti Eišiškių gimnazijos bendruomenės. Ugdymas čia vyksta lenkų dėstomąja kalba. Kartu su mumis svečiavosi Kauno A. Puškino gimnazijos, Visagino „Gerosios vilties“ progimnazijos ir Kauno moksleivių techninės kūrybos centro moksleivių ir mokytojų delegacijos.

Pasižiūrėję nuotaikingus komandų prisistatymus ir šeimininkų ansamblio „Kwiaty polskie“ koncertą ėjome pasivaikščioti po miestelį, dalyvaudami viktorinoje „Pažink Eišiškes“. Apie šį gražų Rytų Lietuvos kampelį mums pasakojo patys Eišiškių gimnazijos moksleiviai. Visiems labai patiko miestelio neoklasicistinė Kristaus Karaliaus Žengimo į dangų bažnyčia, statyta 1852 m.

Vėliau vykome pasienio link, kur įsikūrusi VSAT Varėnos rinktinės Purvėnų užkarda. Iki sienos su Baltarusija – vos kilometras. Kaimyninės šalies teritoriją galima nesunkiai apžiūrėti palypėjus į užkardos teritorijoje pastatytą pasieniečių stebėjimo bokštą. Pareigūnai pasakojo apie savo profesiją, apžiūrėjome ginklų parodą, stebėjome kinologo pasirodymą su tarnybiniu šunimi.

Visada smagu keliauti. Šią išvyką prisiminsime kaip šiltą ir smagų įvairių tautų susitikimą, kur skambėjo rusų, lenkų ir lietuvių kalbos, švietė džiaugsmingos šypsenos. Prabėgs kiek laiko ir lapkričio 16 dieną susitiksime vėl. Šįkart – mūsų „Žeimenos“ gimnazijoje!

 

Parengė lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Rima Kaušinienė

 


 

Laukia smagūs susitikimai

 

 

Pabradės „Žeimenos“ gimnazijos 8 – G2 klasių mokiniai kartu su mokytojomis Rima Kaušiniene ir Irina Zubkova dalyvauja Kauno moksleivių kūrybos centro organizuojamame projekte Viktorinų ciklas „Lietuvos takais“. Jo tikslai – tautinių mažumų kultūrinis bendradarbiavimas Pietryčių Lietuvoje, dialogo skatinimas bei susitikimai ir ekskursijos moksleiviams – projekto dalyviams.

Balandžio 28 d. Kaune įvyko pirmasis projekte dalyvaujančių ugdymo įstaigų mokinių susitikimas. Laiką linksmai leidome kartu su Kauno Aleksandro  Puškino gimnazijos, Visagino „Gerosios vilties“ progimnazijos ir Eišiškių gimnazijos mokiniais. Susiskirstę į grupes ir orientuodamiesi Centro organizatorių – jaunųjų studijos narių, sudarytu žemėlapiu pagal nuorodas ir mįsles turėjome surasti svarbesnius Kauno miesto objektus, kultūros paminklus, istorines vietas ir pan. Radę objektą pildėme komandoms duotus lapus. Šis orientacinis žaidimas visiems sukėlė daug įspūdžių, nors padangę  temdė įkyriai plaukiantys lietaus debesys.

Vėliau mūsų gimnazijos mokiniai dalyvavo edukacinėje ekskursijoje laikinosios sostinės prezidentūroje, kur klausėsi įdomaus pasakojimo apie pirmuosius Lietuvos prezidentus – A. Smetoną, A. Stulginskį ir kitus. Smagu buvo atsakinėti į gido pateiktus klausimus ir papildyti Lietuvos istorijos žinias.

Ateityje mūsų laukia išvykos į Visaginą ir Eišiškes, o rudeniop projekto komandos atvyks į mūsų mokyklą. Dėkojame projekto organizatoriams – Kauno MTKC- už nuoširdų ir šiltą priėmimą, turiningą projekto pirmojo etapo programą. Tikimės, jog šis projektas praplės mūsų akiratį ir padės susirasti naujų draugų.

 

Mokytoja R. Kaušinienė

 

 

 

Mokinių mintys apie projektą „Lietuvos takais“

 

„Prie Neries ir Nemuno santakos padovanojome Lietuvai savo linkėjimus. Buvo labai smalsu ir įdomu nežiūrint į lietų, kuris mus sekiojo. Malonu susipažinti su Kauno A. Puškino gimnazijos moksleiviais! Ir su nekantrumu laukiame ekskursijos į Visaginą...

 

Karolina Vasiljeva, 8a klasė

 

„Turėjome galimybę aplankyti Kauno pilį, susipažinti su Laisvės alėja. Mums buvo organizuota ekskursija po Kauno prezidentūrą. Taigi, šios dienos dar ilgai nepamiršiu, nes ji buvo kupina įdomybių, gerų emocijų ir malonių pažinčių. Ačiū!“

 

Tatjana Alečina, G1b klasė

 

Rodyti daugiau nuotraukų


 

Daugiau informacijos rasite adresu http://avangardas.lt/kulturos-projektas-lauzantis-stereotipus/.

 

Video informaciją apie kultūros projekto „Viktorinų ciklą „Lietuvos takais“ dalyvių pirmąjį susitikimą Kauno moksleivių techninės kūrybos centre, kuriame dalyvavo ir mūsų mokyklos mokiniai galima peržiūrėti adresu http://www.kadras.lt/kulturu-pyne-projekte-lietuvos-takais.

 

 


 

Projekto antrasis etapas vyko Visagino „Gerosios vilties“ progimnazijoje

 

Š. m. gegužės 12 d. Visagino „Gerosios vilties“ progimnazijoje vyko šio projekto antrasis etapas.  „Gerosios vilties“ progimnazijos aktų salėje susirinkusius projekto dalyvius pasveikino Visagino savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausiasis specialistas Artūras Pimpė bei „Gerosios vilties“ progimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Loreta Dronišinec. Mokiniai, pristatę savo mokyklas, kartu su mokytojomis vyko į gretimame Zarasų rajone esantį istorinį Salako miestelį. Aplankėme Gražutės regioninio parko lankytojų centre įsikūrusį Vidos Žilinskienės „Jūrų muziejų“, kuris yra bene labiausiai nuo vandenyno nutolęs jūrų muziejus. Mus nustebino didžiulis omaras, džiovintas rykliukas, plėšrūnė piranija, Indonezijos salose naudotos kriauklės – pinigėliai.

Visi projekto dalyviai aplankė Salako šv. Mergelės Marijos Sopulingosios bažnyčią, kuri istoriniuose šaltiniuose minima nuo 1496 metų, o po pietų lankėsi Ignalinos atominės elektrinės Komunikacijos skyriaus ekspozicijų salėse.

Ekskursijos po miestą metu apžiūrėjome paminklinį miesto akmenį, savivaldybės pastatą, Visagino miesto herbą – gervę, simbolizuojančią atsargumą ir budrumą, žavingą Visagino ežerą. Išgirdome miesto pavadinimo kilmę bylojančią legendą.

Mokiniai aktyviai dalyvavo viktorinoje „Ką žinau apie jauniausią Lietuvos miestą?“ Linksmai atsakinėjome į klausimus: kiek Visaginui metų, kaip vadinosi šis miestas anksčiau, koks jo herbas, šalia kokio ežero miestas įsikūręs, kokie miestai kaimynai, kokių valstybių sienos yra netoli Visagino. Vakare pilni įspūdžių grįžome namo.

 

Rodyti daugiau nuotraukų

 

Daugiau informacijos rasite adresu http://avangardas.lt/.